25 Kwietnia 2024 21:40:12
Zdjęcia użytkowników
arecki MJKPclan
Ilosć albumów: 1736, Ilosć zdjęć: 6649


Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

patrick_LCH [off] 23-04-2024 07:23
Wiele osób z sentymentu tu dalej zagląda ale się nie udziela Grin jak trafi się kiedyś luźniejszy dzień w pracy to trzeba będzie temat o autach zaktualizować Grin

mirekk123 [off] 22-04-2024 10:57
jeszcze trochę i przywrócimy forum do życia Grin

adiks7 [off] 20-04-2024 21:28
Obecny

mirekk123 [off] 19-04-2024 10:27
Hej tam na dole, hej w tej dolinie ! Niechaj Wam życie miło płynie! Grin

Janko2771 [off] 17-04-2024 07:41
Siemaneczko Smile

gielab0019 [off] 25-03-2024 07:07
death, póki co to skoda octavia 2 śmigam Grin

death [off] 13-03-2024 21:54
Szkoda ze forum słabe, fb wyparł takie strony w większej mierze, no i mało kto już posiada r19 ? ? Pozdro posiadaczy i nie tylko ? ?

solaris [off] 10-03-2024 21:09
o kur... to jeszcze istnieje

Christmas_23 [off] 17-02-2024 20:44
Takie czasy, r19 to juz archaizm, ludzie przesiadają sie na lepsze maszyny Sad

fed21 [off] 16-02-2024 21:13
Jakieś pustki tutaj


Porządku pilnują
PROSZĘ PISAĆ JEDYNIE W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH KLUBU I STRONY.
OD SPRAW TECHNICZNYCH JEST FORUM.

only - założyciel klubu
mati_ - administrator
Krzychup - administrator
Szabelka - administrator
Playazka - główny administrator
ANDI - administrator, sprawy i problemy techniczne związane z obsługą forum
Lesiu11 - administrator
Kujtek - administrator

Nawigacja
Logowanie/Rejestracja


     ::   Przypomnij haslo :: Zarejestruj sie
Najbliższe spoty
Niestety... W najbliższym czasie, nigdzie sie nie spotykamy.
Zobacz temat
Renault19.pl » FORUM TOWARZYSKIE » Humor
 Drukuj temat
allegro user 
kogar
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 16:20
Awatar


Postów: 732

Data rejestracji: 27.07.2007 09:54
Skąd: -

tylko dla ludzi o mocnych nerwach Grin

zakupiłem na aukcji pamięci http://www.allegr...00mhz.html

jednak co się okazało to czytajcie poniżej ( CZYTAĆ OD DOŁU ku górze:) )


zdjęcie: zdjęcie, jak w aukcji jest napisane , zdjęcie poglądowe, nie przedstawia szczegółowo każdej z pamięci.

Tak czy inaczej, składam reklamację z powodu niezgodności towaru z opisem aukcji. ( o niezgodności napisałem w poprzednim mailu )

odpowiem dlaczego nie pytałem przed złożeniem oferty:
przeczytałem w opisie aukcji, iż pamięć nie była używana oraz podkręcana co już jest dla mnie atutem.

jednak po otrzymaniu przesyłki widzę, że pamięć jest używana i na podstawie tego elementu / niezgodności towaru z opisem aukcji składam reklamację.
----- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To: Mariusz
Sent: Tuesday, December 23, 2008 3:10 PM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam
Tak jak napisałem we wcześniejszym e-mailu oraz w opisie aukcji pamięć nie była testowana wobec czego mogła działać lub nie, i to pan jako kupujący w momencie złożenia oferty zaakceptował warunki zawarte na aukcji.
Powołuje się pan na cyt : " napisał Pan że pamięci nie są używane! są one używane ( nie istotne przez kogo ) proszę o zwrot pieniędzy a towar odeślę z powrotem. Jak widzę dla Pana również nie istotny jest fakt ze sprzęt nie był testowany.
Również widzę ze zdjęcie nie jest odpowiednie , jeżeli wszystko jest nieodpowiednie nie rozumiem dlaczego pan licytował a tym bardziej nie pytał przed złożeniem oferty.
Pozdrawiam






W dniu 23 grudnia 2008 11:32 użytkownik Mariusz <> napisał:

kupującego , czyli mnie nie interesuje czy Pan je używał czy nie,

napisał Pan że pamięci nie są używane! są one używane ( nie istotne przez kogo ) proszę o zwrot pieniędzy a towar odeślę z powrotem.

opis aukcji :

"Witam na mojej aukcji
Przedmiotem licytacji są pamięci renomowanych firm takich jak: Kingston Hynix Samsung Micron Technology Infineon Corsair oraz innych. Sprzęt przystosowany do komputerów stacjonarnych. Rodzaj aukcji licytacja od 9,99 za sztukę. Możliwość zakończenia aukcji przed czasem masz propozycje ceny napisz wiadomość. W razie pytań proszę pisać e-mail. Pamięć nie była: Używana Podkręcana Testowana. Zapraszam na pozostałem moje aukcje "

w powyższym opisie aukcji nie można wyczytać, że pamięci są używane, wrecz przeciwnie,

napisał Pan : "Pamięć nie była: Używana[...] "

zdjęcie zamieszczone na aukcji jest zbyt małego rozmiaru ( rozdzielczości) by można było cokolwek z niego wywnioskować, pozatym tylko widać jedną stronę Pamięci.

ponawiam prośbę:
proszę o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów zakupu pamięci.
----- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To: Mariusz
Sent: Tuesday, December 23, 2008 11:26 AM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam
Nie była używana przez zemnie , pamięci nie były sprzedawane jako nowe co można było wyczytać z opisu aukcji.
Ponadto proszę sprawdzić zdjęcia zamieszczone na aukcji
Pozdrawiam



W dniu 23 grudnia 2008 10:52 użytkownik Mariusz <> napisał:

dobrze,
więc w moim rozumieniu informacja iż pamięć nie była testowana oznacza, że pamięć nie była sprawdzana , pod kątem sprawności działania.

A teraz ja zapytam: co miał Pan na myśli pisząc " Pamięć nie była: Używana [...] " ?
liczne przebarwienia na kościach pamięci oraz odciśnięcia na pinach , wskazują na to że pamięć była używana

w związku z niezgodnością towaru z opisem aukcji proszę o zwrot poniesionych przeze mnie kosztów zakupu pamięci.

w załączniku przesyłam zdjęcia które świadczą o tym, że pamięci nie są nowe:


----- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To: Mariusz
Sent: Tuesday, December 23, 2008 10:38 AM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam

Odpowiada Pan pytaniem na pytanie

Pozdrawiam


W dniu 23 grudnia 2008 10:33 użytkownik Mariusz <> napisał:

może nie elegancko odpowiem pytaniem na pytanie,
a co w pańskim rozumieniu oznacza informacja że nie była używana? pamięci noszą ślady uzywania i nie są to ślady powstałe po trzech włożeniach kosci pamieci do gniazda!
---- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To: Mariusz
Sent: Tuesday, December 23, 2008 10:29 AM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam

Czy pan sądzi ze ja jestem producentem ? Po prostu nie czyta pan informacji zamieszczonych na aukcji tylko licytuje na podstawie własnych domysłów Informacja o której pan piszę nie była zamieszczona na aukcji cyt " napisanie iż pamięć nie jest używana oznacza że pamięć jest nowa, co oznacza że jest sprawna "

Proszę czytać co jest napisane na aukcji , a jeżeli są jakieś wątpliwości to pytać przed zakończeniem aukcji

Ponadto proszę mi wytłumaczyć co oznacza w pańskim rozumieniu informacja nie była testowana

Pozdrawiam


W dniu 23 grudnia 2008 09:30 użytkownik Mariusz <> napisał:

krótka piłka:

producent nie sprzedaje zepsutego towaru!
w związku z tym napisanie iż pamięć nie jest używana oznacza że pamięć jest nowa, co oznacza że jest sprawna

czekam na pieniądze.
----- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To: Mariusz
Sent: Tuesday, December 23, 2008 9:12 AM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam

A czy na aukcji jest napisane ze jest sprawna ? To co pan wnioskuje to pańska prywatna sprawa, liczą się informacje zamieszczone na aukcji.

Pozdrawiam



W dniu 23 grudnia 2008 02:52 użytkownik Mariusz <> napisał:

zgodnie z tym co Pan napisał , więc dokonałem sprawdzenia pamięci DDR DIMM 512 MB 400 MHz PC3200 512MB 400MHz z aukcji o numerze ( 506146185) i pamięci nie działają.

Zgodnie z przepisem art. 560 par. 1 Kc odstępuję od umowy kupna wyżej wymienionych pamięci ( szt 2 ) i żądam zwrotu kosztów, jakie poniosłem w związku z operacją kupna tych pamięci, lub wymiany ich na wolne od wad.





pozatym w opisie aukcji napisał Pan : Pamięć nie była: Używana Podkręcana Testowana.

jeżeli pamięć nie była używana to można wywnioskować, że pamięć jest sprawna tak ? niestety pamięć, obie kości noszą ślady urzytkowania! na pinach są widoczne przetarcia!






----- Original Message -----
From: UzytekWlasny UzytekWlasny
To:
Sent: Tuesday, December 23, 2008 12:16 AM
Subject: Re: Wiadomość od Użytkownika Allegro


Witam
Szanowny panie zgodnie z opisem aukcji pamięć nie była testowana wobec czego mogła działać lub nie
Pozdrawiam


W dniu 22 grudnia 2008 18:31 użytkownik <> napisał:

Wiadomość od: K0gar (53) , wysłana z komputera o numerze IP: 83.238.169.145
--------------------------------------------------------------------------------
Treść wiadomości:
Witam,

paczka przyszła dziś do mnie, niestety obie pamięci nie działają, sprawdzałem to na 3 komputerach, na wszystkich efekt ten sam : nie załącza sie monitor oraz speaker systemowy piszczy.

posiadam płytę główna MSI k8mm-v , w instrukcji jest napisane : " The mainboard provides two 184-pin unbuffered DDR266/DDR333/DDR400 DDR SDRAM "

do tej pory w komputerze była wsadzona pamięć PC3200 o pojemności 256 mb i wszystko dziłało i działa.

w związku z tym uprzejmie proszę o zwrot kosztów tzn 50 zł ( niech już stracę na przesyłce,) ja Panu odeśle te 2 kostki.

pozdrawiam
Pajor Mariusz

--------------------------------------------------------------------------------
W ciągu ostatnich 2 miesięcy:
- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości
+ sprzedałeś przedmiot autorowi wiadomości
Obecnie:
- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji
- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości

Ten e-mail został wysłany przez Użytkownika za pomocą serwisu Allegro.pl. Odpowiedź na ten e-mail zostanie wysłana do autora listu, a nie do serwisu Allegro.pl.

Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją"Wink jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin ).
Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Programu Ochrony Kupujących bądź udziału w bezpiecznej transakcji Escrow.

--------------------------------------------------------------------------------

QXL Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000104322, o kapitale zakładowym w wysokości 1 046 000 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-21-25-257







nie wiem czy ja mam anielską cierpliwość czy co ;-) ale ona się kiedyś kończy Smile a
59-940 Wegliniec nie jest wcale tak daleko Grin Smile)))

Edytowane przez kogar dnia 23-12-2008 16:23
Moje auto: Renault 19, Phase I, 1989r., benzyna, F3N-L742 (1721/90KM), hatchback 5d, 277234km
 
renault19.pl Administrator
Dodany dnia 23-12-2008 16:20
Awatar
maestro-nieaktywny
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 17:07
Awatar


Postów: 11769

Data rejestracji: 20.06.2005 19:34
Skąd: -

powiem Ci że ja po dwóch takich mailach siedziałbym już w samochodzie z kilkoma znajomymi. i to nic że to groszowa sprawa. jakby nie było daleko to koleś by w zebach oddał kase.

a tak poza tym do allegro od razu pisz, cwaniaka trzeba upierdzielic
 
kogar
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 17:14
Awatar


Postów: 732

Data rejestracji: 27.07.2007 09:54
Skąd: -

no tylko 340 km ;/ ale juz mysle mysle Wink

Moje auto: Renault 19, Phase I, 1989r., benzyna, F3N-L742 (1721/90KM), hatchback 5d, 277234km
 
maestro-nieaktywny
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 17:17
Awatar


Postów: 11769

Data rejestracji: 20.06.2005 19:34
Skąd: -

to sie w pale nie mieści
 
kogar
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 17:24
Awatar


Postów: 732

Data rejestracji: 27.07.2007 09:54
Skąd: -

oczywiscie pisalem do pozostałych kupujących ten typ pamięci i oto odopowiedzi:

pierwszy : Witam. Zacznijmy moze od tego ze ich jeszcze nie otrzymałem...

drugi : > Treść wiadomości:
> witam,
> kupował Pan pamięci na aukcji
> http://www.allegr...00mhz.html
>
> chciałem się dowiedzieć czy działają Panu te pamięci ?
> bo u mnie niestety komputer się nie załacza....
>
> pozdrawiam
> Mariusz
> ------------------------------------------------------------------------
Witam
Kupowałem ale jeszcze nie dotarły do mnie...czekam na nie. Trzeba było
najpierw sprawdzić, czy płyta główna obsługuje ten typ pamięci...mam
nadzieję, że będzie ok...w razie czego sprzedawca powinien przyjąć je i
zwrócić wylicytowaną kwotę.
Pozdrawiam
Dariusz



trzeci : Treść wiadomości:
Witam ja tez kupiłem 2 pamieci i musze przyznaćze mój komputer też sie nie załacza wiec mozna podejzewać ze są uszkodzone .Mam jescze jedno pytanie pisałes do wszystkich, którzy kupili te pamieci i czy oni Ci odpisali bo nie wiem co robic zabardzo zgłaszać do Allegro ze są uszkodzone i sprzedawca sprzedawał jako dobre a niedziałają ? Daj znac co zamiezasz Ty zrobic pozdrawiam Jarek

Moje auto: Renault 19, Phase I, 1989r., benzyna, F3N-L742 (1721/90KM), hatchback 5d, 277234km
 
maestro-nieaktywny
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23-12-2008 17:31
Awatar


Postów: 11769

Data rejestracji: 20.06.2005 19:34
Skąd: -

czyli wszystko jasne.
 
renault19.pl Administrator
Awatar
Przejdź do forum: