24 Luty 2020 15:34:16
Zdjęcia użytkowników
GOLAN kogar
Ilosć albumów: 1737, Ilosć zdjęć: 6655

Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Janek125p [off] 16-02-2020 14:54
siema

adrianus [off] 05-02-2020 21:50
Yo!

ribes [off] 04-02-2020 12:23
Żyjemy Smile Pozdrawiam obecnych.

Ewenement [off] 02-02-2020 14:39
Halo halo, żyjemy tu jeszcze ? Grin

Prezes4performance [off] 31-01-2020 19:17
ktos chetny 2 fotele 16v 3d plus kiera?

mirek29a [off] 02-01-2020 13:31
I niech wasz samochody świeciły przykładem Smile Pozdrawiam I CYNKUJEMY ! ! https://www.youtu.
..ffhAf9x0x4

44edi44 [off] 28-12-2019 20:05
Ponieważ go już nie używam.

edzio [off] 28-12-2019 18:57
44edi44, dlaczego chcesz usunąć konto ?

44edi44 [off] 25-12-2019 11:15
Hej, do kogo się zwrócić w sprawie usunięcia konta?

misha [off] 16-12-2019 12:28
Wiesz Majster ja z 5 lat do galerii nie zaglądałem Wink teraz jest okazja Smile

Porządku pilnują
PROSZĘ PISAĆ JEDYNIE W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH KLUBU I STRONY.
OD SPRAW TECHNICZNYCH JEST FORUM.

only - założyciel klubu
Playazka - główny administrator, UWAGA z nowych numerów gg nie dochodzą do mnie wiadomości!
mati_ - administrator
Krzychup - administrator
Szabelka - administrator
ANDI, ANDI - administrator, sprawy i problemy techniczne związane z obsługą forum

Nawigacja
Logowanie/Rejestracja

::   Przypomnij haslo :: Zarejestruj sie
Najbliższe spoty
Niestety... W najbliższym czasie, nigdzie sie nie spotykamy.
Zobacz temat
Renault19.pl » FORUM TECHNICZNE » Wyposażenie elektryczne
 Drukuj temat
[F] Starter-know how 
Maly--ldz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2005 22:41
Awatar

Data rejestracji: 22.10.2005 18:06

Powrót do tematu FAQ - Układ elektryczny
Powrót do działu Układ elektryczny

No wiec robimy starter w autku.

Musimy sie uzbroić w przycisk który będzie nam służył do odpalanie fury ja u siebie wykorzystałem zapalniczkę która trzeba też przerobić.

Najpierw rozbieramy obudowę kolumny kierownicy i jeszcze jeden plastik pod kierownica żeby dostać sie do przewodów od stacyjki.
Będzie tam kostka konektorowa 4-ro polowa (tzn cztery przewody sie łącza z 4 innymi przewodami) czerwony przewód to + z akumulatora, jeden żółty ten na dole to przewód na którym pojawia sie plus jak przekręcimy kluczyk w stacyjce o jeden ząbek (przed zapłonem), drugi żółty (czasem żółty z jakimś paskiem) nad tym pierwszym żółtym to przewód na którym pojawia sie plus jak przekręcimy kluczyk o dwa ząbki i zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej no i ostatni pomarańczowy to przewód łączący stacyjkę z rozrusznikiem wiec aby załączyć rozrusznik musimy połączyć ten pomarańczowy przewód z plusem.

Najlepiej połączyć przewód żółty u góry z pomarańczowym bo gdy połączymy czerwony z pomarańczowym (pisząc połączymy mam na myśli połączenie poprzez przycisk startera) to nawet jak nie przekręcimy kluczyka w stacyjce to rozrusznik zakręci po wciśnięciu przycisku startera!
Pozostaje nam tylko wpiąć dwa przewody w pomarańczowy i górny żółty przewód od stacyjki a drugie końce tych przewodów podłączyć do zacisków przycisku który należy jakoś efektownie zamieścić w naszej desce rozdzielczej i gotowe! Pamiętajcie jeszcze żeby nie używać przewodów cienkich jak włos lepiej dla pewności użyjcie 2,5mm^2 i upewnijcie sie ze połączenia elektryczne są solidne i zaizolowane!

życzę milej zabawy ze starterem!
Pozdrawiam!
PowodzeniaGrin

PS
A jeśli ktoś chce wykorzystać jako starter zapalniczkę to należy wyrwać ta spirale i zalutować tak żeby środek stykał sie z zewnętrznym pierścieniem a przewody od stacyjki należy podłączyć do zacisków zapalniczki. Później tylko trzeba dogiąć dwie blaszki w zapalniczce tak aby sie nie blokowała bo możemy uszkodzić rozrusznik jak zapalniczka sie nie rozłączy!
[color=blue]

Powrót do tematu FAQ - Układ elektryczny
Powrót do działu Układ elektryczny

Tag:
starter, odpalanie na przycisk, guzik, przyciskiem, guzikiem,
Maly--ldz dodał/a następującą grafikę:
przewody stacyjki[1153].jpg

Edytowane przez maestro-nieaktywny dnia 30-07-2008 16:28
Niebieska 19 PH I C3J 3d

renault19.pl Administrator
Dodany dnia 17-11-2005 22:41
Awatar